Mental math 100 / 1.9
The question is how many apples can you buy with 100$ if one apple costs 1.9$? I know the answer but how do you solve this as quickly and as easy as possible in your head? Are there any tricks?
The question is how many apples can you buy with 100$ if one apple costs 1.9$? I know the answer but how do you solve this as quickly and as easy as possible in your head? Are there any tricks?